16-kanałowa ochrona przeciwprzepięciowa IP-CCTV z pasywnym injektorem PoE, PTU-516R-PRO/InPoE/P

16-kanałowa ochrona przeciwprzepięciowa IP-CCTV serii PROFESSIONAL z funkcją pasywnego wprowadzania PoE, dedykowana do sieci LAN 100Mbit, montowana w szafie RACK 19", PTU-516R-PRO/InPoE/P.

16-kanałowa ochrona przeciwprzepięciowa, dedykowana do ochrony sieci LAN 100Mbit, komputerów PC, systemów automatyki przemysłowej i budynkowej oraz instalacji telewizji przemysłowej IP-CCTV. Zapewnia ochronę torów transmisji danych oraz dostarcza zasilanie PoE do 15W/kanał w trybie pasywnym. Zalecana jest do mostów radiowych, kamer CCTV, sterowników automatyki i oświetlenia, montowanych na elewacjach budynków i innych nieuziemionych konstrukcjach. Duża wytrzymałość udarowa o wartości do 2,5kA dla każdej żyły przewodu z bezpośrednim odprowadzaniem ładunku do ziemi, zapobiega przed zniszczeniem elektroniki w wyniku zaindukowania się dużej energii w przewodach lub przy przeskoku iskry z innych instalacji.

Podwyższając napięcie zasilające do 56V, można przesłać moc do 20W na kanał. Podana maksymalna moc, jest podyktowana prostym wprowadzaniem PoE (bez układu negocjacji) i bezpiecznikiem automatycznym 350mA. Pasywne przesyłanie mocy powyżej 15W @ 48V nie jest zalecane, ponieważ uszkodzenie przewodu lub błąd w połączeniach, może spowodować uszkodzenie portów LAN w urządzeniach końcowych. Dla przesyłania mocy do 30W/port, zalecamy zastosowanie modułu PTF-516R-PRO/InPoE/A, który zawiera aktywny układ negocjacji PSE.

Produkt składa się z czterech modułów PTU-54-PRO/InPoE/P, zamontowanych w obudowie PTU/PTF-5-RACK.

Transmisja PoE odbywa się na liniach transmisyjnych 1-2, 3-6, podobnie jak w standardzie IEEE: 802.3af, opcja A. Pary 4-5 i -7-8 są całkowicie wyłączone wewnątrz urządzenia. Wbudowane zabezpieczenia zasilania PoE chronią przed wzrostem zasilania w wyniku przepięcia lub uszkodzenia się zasilacza.

 

Injektor PoE w panelu PTF-58R/-PRO/InPoE/P

 

Produkt może być użyty ze switchem LAN, który nie posiada portów z zasilaniem PoE lub wykorzystany do zwiększenia ilości portów PoE, w przypadku niewystarczającej mocy lub ilości portów PoE w switchu LAN. Do zasilania każdego modułu należy użyć zasilacza o napięciu 48-56VDC o zalecanej wydajności 2A, co zapobiegnie wyłączeniu się zasilacza w momencie zadziałania bezpiecznika automatycznego.

Panel wyposażony jest w gniazda RJ-45 po stronie chronionej oraz złącza LSA po stronie niechronionej. Opcjonalna pokrywa PTU/PTF-5/6-COVER zabezpiecza przed kurzem oraz przed przypadkowym uszkodzeniem modułów a specjalne otwory w podstawie na zamontowanie panela również na ścianie. Przewody sygnałowe mogą być zabezpieczone mechanicznie przed wyrwaniem za pomocą opasek zaciskowych, używając otworów lub wypustek w tylnej części panela.

W przypadku zastosowania do instalacji CCTV wraz z rejestratorami IP, panel może być zamontowany na uchwytach kątowych z tyłu szafy Rack. Korzyści z takiego rozwiązania to: Większa ilość miejsca w szafie, wygodny dostęp do wszystkich połączeń, krótsze przewody patchcord - rejestratory IP zazwyczaj wszystkie złącza posiadają z tyłu.

Najlepszą efektywność ochrony uzyskuje się, przez zastosowanie ograniczników przepięć na dwóch końcach przewodu LAN oraz odpowiednie ich uziemienie. Zazwyczaj po stronie switcha LAN stosowane jest to urządzenie wielokanałowe a po stronie urządzeń końcowych ograniczniki 1-kanałowe. Aby zrównoważyć wytrzymałość udarową całej linii LAN, po drugiej stronie przewodu należy zastosować ogranicznik nie niższy niż serii PRO lub EXT.

Ograniczników serii PRO nie należy łączyć z popularnymi patch panelami, wykorzystującymi złącza LSA (Krone) ze względu na małą wytrzymałość udarową ich obwodów drukowanych. Najlepiej zastosować przewody zakończone najprostszymi wtykami RJ-45.

 

16-kanałowa ochrona przeciwprzepięciowa LAN z pasywnym zasilanie PoE

 

Przykład kompletnego zabezpieczenia i zasilania systemu kamer IP za pomocą panela typu InPoE

 

 

Specyfikacja techniczna

NAZWA PARAMETRU
WARTOŚĆ
Linia danych
Ilość kanałów LAN
16
Możliwość rozbudowy -
Obsługiwane standardy Ethernet 10Base-T, 100Base-T
Stosowany z okablowaniem FTP, UTP dowolnej kategorii
Złącze wejściowe (strona niechroniona) Złącze LSA (Krone) + ekran
Złącze wyjściowe (strona chroniona) Gniazdo ekranowane RJ-45
Ilość stopni ochronnych
2 (GDT, TVS)
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-ziemia) Iimp / żyła
2,5kA (max)
Prąd piorunowy (10/350µs, linia-ziemia) Iimp 1kA
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 3,3V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 3,5V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP
20V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-linia) Iimp 100A
Element odsprzęgający Rezystor udarowy
Chronione linie 1-2, 3-6
Pojemność (linia-linia) @1MHz 6-15pF
Pojemność (linia-ziemia) @1MHz 1-2pF
Linia PoE
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 57V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 64V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP 93V DC
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-linia) Iimp
100A
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110 DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-ziemia) Iimp / żyła
2,5kA
Chronione linie (pary)
(1+2)-(3+6)
Standard pracy PoE Zgodny z IEEE 802.3af opcja A (bez negocjacji)
Przesyłana moc
15W na kanał @ 48VDC, bezpiecznik automatyczny 350mA
Cechy wspólne
Wymiary 480 x 41 x 130 (mm)
Zastosowanie Ochrona urządzeń instalowanych wewnątrz / na zewnątrz
Sposób montażu Montaż w szafie RACK 19", wysokość 1U
Sposób uziemienia Przewód
Szczelność obudowy -
Temperatura pracy -40ºC~60ºC