Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe do magistrali M-BUS, SUG-7 / M-BUS

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe do M-BUS, SUG-7 / M-BUS

SUG-7/M-BUS to wysokiej klasy zabezpieczenie chroniące magistralę komunikacyjną przed uszkodzeniem w wyniku wyładowań atmosferycznych oraz wszelkiego rodzaju przepięć. Eliminuje i odprowadza do ziemi duże ładunki (do 10kA) elektryczne a także eliminuje potencjały pomiędzy poszczególnymi przewodami linii transmisyjnych (wewnątrz przewodów).

Wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie w postaci super-szybkiego bezpiecznika MOSFET, który dodatkowo chroni drivery przed impulsami prądowymi różnic potencjałów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami oraz przeciążeniem w wyniku wystąpienia zwarć lub przeciążeń.

W momencie wystąpienia wzrostu prądu powyżej 300mA, w czasie 1μs zostaje rozłączony obwód pomiędzy wejściem a wyjściem SUG-7. Po ustąpieniu zagrożenia połączenie jest przywracane również w ciągu 1μs.

Ze względu na możliwość pojawienia się przepięcia od dowolnej strony, zalecane jest podłączenie zabezpieczenia na 2 końcach magistrali, co zwiększa szybkość reakcji oraz poziom ochrony. SUG-7 powinien być uziemiony za pomocą indywidualnie wykonanego punktu uziomu lub za pomocą linii PE - należy zwrócić jednak uwagę, aby droga odprowadzanego ładunku do ziemi była możliwie najkrótsza.

 
Specyfikacja techniczna:
Napięcie znamionowe linia-linia: 36VDC
Napięcie maksymalne linia-linia: 38VDC
Napięcie maksymalne linia- ziemia: 90VDC
Napięcie maksymalne ekran-ziemia: 350VDC
Poziom ochrony linia – linia (8/20μs): min 250A
Poziom ochrony linia – ziemia (8/20μs): 2x10kA
Znamionowy prąd szeregowy: 300mA
Maksymalny prąd szeregowy (impuls): 300,05mA
Czas reakcji bezpiecznika MOSFET: 1μs
Szczelność obudowy: IP20
Temperatura pracy: -30°C~60°C
Wymiary: 74 x 32 x 25 (mm)