Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę LHD-8R z serii PRO

HD, CVI, TVI, HD-CVI, HD-TVI, AHD Panel połączeniowy CCTV, zabezpieczenie do kamer dla przewodu koncentrycznego, ochronnik przepięciowy dla skrętki UTP, konwerter transformator Video UTP, transformator wideo, ewimar, transformator pasywny na skrętkę,

LHD-8R-PRO jest 8-kanałowym wielofunkcyjnym panelem w formie panelu przeznaczonego do szafy  RACK. Panel łączy w sobie funkcje porządkujące, stabilizujące połączenie przewodów , stanowi wysokiej klasy zabezpieczenie w systemach wykorzystujących skrętkę UTP jak i przewód  koncentryczny 75 Ohm, dedykowanym do urządzeń telewizji przemysłowej High Definition, wykorzystującym sygnały w standardzie AHD, HD-CVI, HD-TVI oraz Turbo HD.
Każdy kanał jest uniwersalny dla przewodów UTP oraz koncentrycznych. Kanały mogą być indywidualnie przeznaczone dla jednego z typów przewodów. Kanały są od siebie odseparowane, dzięki czemu kazdy stanowi oddzielne urządzenie. W celu odpowiedniego ustawienia kanału do odpowiedniego przewodu należy przestawić zworki w pozycji "Coaxial" lub "UTP". Panel LHD-8R-PRO jest znakomitym rozwiązaniem dla instalacji, w których zastosowano różnego rodzaju przewody w różnych ilościach.

Urządzenie zawiera w sobie 3 stopnie ochronne, działające w odpowiednio zaprojektowanej kolejności, podczas wyładowania atmosferycznego lub innych źródeł przepięć zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. Podczas normalnej pracy, zabezpieczenie nie jest galwanicznie połączone z uziemieniem, dzięki czemu nie powoduje on szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD. Działanie zabezpieczenia polega na sprowadzaniu ładunku elektrycznego do jego obwodów już w początkowym stadium powstawania przepięcia, co opóźnia pojawianie się destrukcyjnego napięcia na obwodach wejściowych urządzeń CCTV. W momencie pojawienia się głównego impulsu przepięciowego, jest on odprowadzany jest do ziemi za pomocą oddzielnego przewodu.Przepięcia powstające wewnątrz przewodów jak i przepięcia wtórne, eliminowane są przed oddzielny obwód, odsprzęgany specjalnym rezystorem. Powoduje to wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
 
Pojemność obwodu jest mała  (7~9pF) w wyniku czego ma  minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla złożonych sygnałów AHD, HD-CVI i HD-TVI jest bardzo istotne, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
W urządzeniu zastosowano markowe złącza BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.

LHD-8R-PRO, może być używany w systemach 8-kanałowych w połączeniu z zabezpieczeniem serii EXTREME HDO-1F-EXT. Stosując urządzenie ochronne na obydwu końcach przewodu sygnałowego zapewni się pełną ochronę urządzeń AHD, HD-TVI, HD-CVI. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań.


Panel przeznaczony jest do montowania w systemach RACK 19 cali, w szafach wiszących oraz wolnostojących. Może być zainstalowany na przedniej szynie szafy RACK a po zakupieniu dodatkowych uchwytów, również na tylnych szynach szaf wolnostojących.

Przykład zastosowania panelu do zabezpieczenia urządzenia odbiorczego z zastosowaniem urządzeń HDT-1F-PRO i HDO-1F-PRO

Przykład zastosowania panelu LHD-16R-PRO do podstawowego zabezpieczenia urządzenia odbiorczego i kamer z zastosowaniem urządzeń HDT-1F-PRO i HDO-1F-PRO.


Specyfikacja techniczna:
Ilość kanałów Video 8
Obudowa Przeznaczona do szafy RACK
Impedancja
75 Ohm
Przewód wejściowy Koncentryczny/UTP
Złącze wyjściowe (Urządzenie)
Gniazdo BNC
Pasmo przenoszenia 100 MHz
Tłumienie 0,4dB
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3 - Iskrownik, Ochronnik gazowy, Transil
Ochrona linia-ziemia
Ochronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-linia
Mostek ochronny: 6V, 100A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia 4kV
Temperatura pracy

-40˚C do +60˚C

Pojemność obwodu zabezpieczenia 7~9pF
Wymiary 1U RACK 19''  (42 mm x 482 mm x 115 mm)