Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę LHD-8R z serii PRO z dystrybucją zasilania

Zabezpieczenie dla systemów CCTV wysokiej rozdzielczości HD, zabezpieczenie przeciwprzepięciowe dla 8 kamer, dystrybucja zasilania na 8 kanałów z zabezpieczeniem toru zasilania, ewimar, transformator na skrętkę UTP, uniwersalne zabezpieczenie dla skrętki UTP i przewodu koncentrycznego, pasywny transformator, HD, CVI, TVI,  FPS, AHD, HD-CVI, HD-TVI,  TurboHD

LHD-8R-PRO-FPS jest 8-kanałowym wielofunkcyjnym panelem przeznaczonym do montażu w szafie RACK. Panel łączy w sobie funkcie porządkujące, stabilizujące połączenie przewodów, stanowi wysokiej klasy zabezpieczenie dla przewodu koncentrycznego 75 Ohm, dedykowanym do urządzeń telewizji przemysłowej High Definition, wykorzystującym sygnały w standardzie AHD, HD-CVI, HD-TVI oraz Turbo HD.

Każdy kanał indywidualnie może być przeznaczony dla skrętki UTP lub dla przewodu koncentrycznego. Wybór dokonywany jest przez odpowiednie przestawienie zworek w pozycji "Coaxial" lub "UTP". Jest znakomitym rozwiązaniem dla instalacji, w których zastosowano różnego rodzaju przewody w różnych ilościach.

Wbudowany dystrybutor zasilania kamer - dostarcza 8 niezależnych wyjść zasilających do kamer z zabezpieczeniem, chroniącym przed zwarciem oraz wyładowaniem atmosferycznym. Wyposażony jest w sygnalizację optyczną zasilania każdego z kanałów oraz dźwiękową sygnalizację wystąpienia zwarcia na dowolnym z nich.


Wykorzystuje on 3 stopnie ochronne, działające w odpowiedniej kolejności podczas wyładowania atmosferycznego lub innych źródeł przepięć zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. Podczas normalnej pracy, zabezpieczenie nie jest galwanicznie połączone z uziemieniem, dzięki czemu nie powoduje on szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD.Działanie zabezpieczenia polega na sprowadzaniu ładunku elektrycznego do jego obwodów już w początkowym stadium powstawania przepięcia, co opóźnia pojawianie się destrukcyjnego napięcia na obwodach wejściowych urządzeń CCTV. W momencie pojawienia się głównego impulsu przepięciowego, jest on odprowadzany jest do ziemi za pomocą oddzielnego przewodu.Przepięcia powstające wewnątrz przewodów jak i przepięcia wtórne, eliminowane są przed oddzielny obwód, odsprzęgany specjalnym rezystorem. Powoduje to wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
 
Niska pojemność obwodu (7~9pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla złożonych sygnałów AHD, HD-CVI i HD-TVI jest bardzo istotne, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
W urządzeniu zastosowano markowe złącza BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.

LHD-8R-PRO-FPS, może być używany w aplikacjach 8-kanałowych w połączeniu z zabezpieczeniem serii EXTREME HDO-1F-EXT. Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań.

Przeznaczony jest do montowania w systemach RACK 19 cali, w szafach wiszących oraz wolnostojących. Może być zainstalowany na przedniej szynie szafy RACK a po zakupieniu dodatkowych uchwytów, również na tylnych szynach szaf wolnostojących.

Na zamówienie wykonujemy również dystrybucję zasilania FPS dostosowaną do napięcia zasilania 24V.Specyfikacja techniczna:
Ilość kanałów Video 8
Obudowa Panel RACK
Impedancja
75 Ohm
Przewód wejściowy Koncentryczny/UTP
Złącze wyjściowe (Urządzenie)
Gniazdo BNC
Pasmo przenoszenia 100 MHz
Tłumienie 0.4dB
Dystrybucja zasilania 8 kanałów zasilania 12V lub 24V
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3 - Iskrownik, ochronnik gazowy, transil
Ochrona linia-ziemia
Ochronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-linia
Mostek ochronny: 6V, 100A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia 4kV
Temperatura pracy -40˚C do +60˚C
Pojemność obwodu zabezpieczenia 7~9pF
Wymiary 1U RACK 19'' (42 mm x 482 mm x 115 mm)