Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę LHD-8R serii Extreme z dystrybucją zasilania

Panel zabezpieczający z wbudowanym konwerterem na skrętkę UTP. Uniwersalny dla przewodu koncentrycznego i UT, precyzyjne gniazda BNC, ewimar, transformator pasywny na skrętkę, AHD, HD-CVI, HD-TVI, FPS, dystrybucja zasilania, zabezpieczenie torów zasilania.

LHD-8R-EXT-FPS jest 8-kanałowym panelem zabezpieczającym rozbudowanym o dystrybucji zasilania FPS. Panel łączy w sobie funkcje zabezpieczenia, dystrybucji zasilania, porządkujące oraz  stabilizujące połączenie w systemach CCTV wysokiej rozdzielczości. Panel został zaprojektowany do urządzeń pracujących w standardzie AHD, HD-CVI, HD-TVI oraz Turbo HD.

Zabezpieczenie jest uniwersalne dla przewodów koncentrycznych oraz UTP. W zależności od potrzeby każdy kanał może być przeznaczony dla skrętki UTP lub dla przewodu koncentrycznego. Ustawienie urządzenia przeprowadza się przez odpowiednie przestawienie zworek w pozycji "Coaxial" lub "UTP". Jest znakomitym rozwiązaniem dla instalacji, w których zastosowano różnego rodzaju przewody w różnych ilościach.
Wbudowany dystrybutor zasilania kamer FPS - dostarcza 8 niezależnych wyjść zasilających do kamer z zabezpieczeniem. Moduł wyposażony jest w zabezpieczenie chroniące przez zwarciem obwodu bądź przepięciem. Moduł został wyposażony w świetlny sygnalizator napięcia oraz akustyczny sygnalizator zwarcia.
Dużą zaletą patch panelu jest bardzo niska pojemność obwodu (2~4pF), dzięki czemu zabezpieczenie ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla złożonych sygnałów AHD, HD-CVI i HD-TVI jest bardzo istotne, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
W serii zabezpieczeń Extreme zastosowano najnowsze rozwiązanie w postaci super-szybkich automatycznych bezpieczników, wykonywanych w technologii MOSFET. Stanowią one bardzo niską oporność elektryczną podczas normalnej pracy. W czasie pracy znamionowej kontrolowane jest natężenie i wzrost prądu powyżej ustalonej wartości, obwód wejściowy automatycznie odłączany jest od obwodu wyjściowego w bardzo krótkim czasie.
W serii Extreme zastosowano najwyższej klasy 3 stopnie ochronne, działające w odpowiedniej kolejności podczas wyładowania atmosferycznego lub innych źródeł przepięć zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. Podczas nominalnej pracy urządzeń, obwody transmisji sygnału nie są galwanicznie połączone z uziemieniem, eliminuje to wpływ szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD. Działanie zabezpieczenia polega na rozłączeniu (odseparowanie) obwodu przez super-szybki bezpiecznik MOSFET a następnie sprowadzaniu ładunku elektrycznego do jego obwodów już w początkowym stadium powstawania, co opóźnia pojawianie się destrukcyjnego napięcia na obwodach wejściowych urządzeń CCTV. W momencie pojawienia się głównego impulsu przepięciowego, jest on odprowadzany jest do ziemi za pomocą oddzielnego przewodu. Przepięcia powstające wewnątrz przewodów oraz przepięcia wtórne, eliminowane są przez elementy jonizujące. Powoduje to wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.


Scheamat działania zabezpieczenia seri EXTREME 
 
LHD-8R-EXT-FPS, może być używany w aplikacjach 8-kanałowych w połączeniu z zabezpieczeniem serii EXTREME HDO-1F-EXT bądź HDT-1F-EXT. Urządzenia można także łączyć z zabezpieczeniami z serii PRO. Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybszą reakcję zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań.

W urządzeniu zastosowano markowe złącza BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.
Przeznaczony jest do montowania w systemach RACK 19 cali, w szafach wiszących oraz wolnostojących. Może być zainstalowany na przedniej szynie szafy RACK a po zakupieniu dodatkowych uchwytów, również na tylnych szynach szaf wolnostojących.połaćzenie AHD 8 kanałowego na przykładzie 16 kanałowego


Przykład zastosowania panelu LHD do podstawowego zabezpieczenia urządzenia odbiorczego i kamer z zastosowaniem urządzeń HDO-1F-EXT, HDT-1F-PRO i HDO-1F-EXT.

Na zamówienie wykonujemy również dystrybucję zasilania FPS dostosowaną do napięcia zasilania 24V.Specyfikacja techniczna:
Ilość kanałów Video 8
Obudowa Panel RACK
Impedancja
75 Ohm
Przewód wejściowy Koncentryczny/UTP
Złącze wyjściowe (Urządzenie)
Gniazdo BNC
Pasmo przenoszenia 100 MHz
Tłumienie 0.4dB
Dystrybucja zasilania 8 kanałów zasilania 12V lub 24V
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3 - Iskrownik, ochronnik gazowy, transil, bezpiecznik MOSFET
Ochrona linia-ziemia
Ochronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-linia
Mostek ochronny: 6V, 15A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia 4kV
Pojemność obwodu zabezpieczenia Nie więcej niż 4pF
Temperatura pracy

-40˚C do +60˚C

Wymiary 1U RACK 19'' (42 mm x 482 mm x 115 mm)