Ogranicznik przepięć wejść i wyjść cyfrowych, SUG-7-DIN / IO24

SUG-7-DIN/IO24, ogranicznik przepięć wejść i wyjść cyfrowych 24V DC, dedykowany do automatyki przemysłowej

SUG-7-DIN/IO24 to wysokiej klasy ogranicznik przepięć, chroniący elementy automatyki przemysłowej przed uszkodzeniami w wyniku wyładowań atmosferycznych oraz wszelkiego rodzaju przepięć. Eliminuje i odprowadza do ziemi duże ładunki (do 10kA) elektryczne a także eliminuje potencjały pomiędzy poszczególnymi przewodami linii transmisyjnych (wewnątrz przewodów).

Dedykowany jest do ochrony wejść lub/i wyjść cyfrowych oraz zasilania czujników automatyki przemysłowej, gdzie pobór prądu nie przekracza 300mA.

Ogranicznik przepięć jest na typowej szynie DIN 35mm. Wysuwane zamki umieszczone z dwóch stron, ułatwiają montaż SUG-7 w dowolnym położeniu. Wysokiej jakości zaciski windowe o dużym obciążeniu prądowym, ograniczają ryzyko uszkodzenia przy dużych impulsach udarowych. Urządzenie zajmuje szerokość jednego modułu stan standardu DIN.

Ogranicznik wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie w postaci super-szybkiego bezpiecznika MOSFET, który dodatkowo chroni wejścia lub wyjścia cyfrowe przed udarami prądowymi różnic potencjałów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami oraz przeciążeniem w wyniku wystąpienia zwarć lub przeciążeń. Ochrona przeciw potencjałom zrealizowana jest przez automatyczne bezpieczniki MOSFET z bardzo małą histerezą, które w czasie 1µs rozłączają obwód wejściowy od wyjściowego po przekroczeniu znamionowego prądu zaledwie 0,5mA powyżej normy. Po ustąpieniu zagrożenia połączenie jest przywracane w czasie 1µs.

 

Ochrona przeciwprzepięciowa wejść sterownika PLC

Przykłady zabezpieczenia wejść sterownika PLC


W przypadku stosowania długi przewodów, zalecane jest podłączenie ograniczników na 2 końcach przewodu, co zwiększa szybkość reakcji oraz poziom ochrony. SUG-7-DIN powinien być uziemiony za pomocą indywidualnie wykonanego punktu uziomu lub za pomocą linii PE - należy zwrócić jednak uwagę, aby droga odprowadzanego ładunku do ziemi była możliwie najkrótsza.Ogranicznik przepięć wejść i wyjść cyfrowych

Schemat prawidłowego zabezpieczenia obwodu wejścia / wyjścia


Specyfikacja techniczna:
Tory ochronne
2
Prąd wyładowczy (linia-ziemia, 8/20µs) Iimp
2x10kA
Prąd wyładowczy (linia-linia, 8/20µs) Iimp 2kA
Napięcie znamionowe (linia-ziemia) UN
90VDC
Poziom ochrony linia-ziemia 1kV/μs
600VDC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP 35V (z uwzględnieniem MOSFET)
Napięcie znamionowe (linia-linia) UN
24VDC
Maksymalne napięcie (linia-linia) UC
27VDC
Ilość stopni ochronnych 3
Bezpiecznik odcinający
300mA
Rezystancja szeregowa
Czas reakcji bezpiecznika MOSFET
1μs
Wymiary 17,8 x 89,5 x 58,5(mm)
Zajętość na szynie DIN 1 moduł
Temperatura pracy -30~+60°C
Szczelność obudowy
IP20