Moduł zabezpieczenia LAN z aktywnym injektorem PoE, PTF-54-EXT/InPoE/A

Moduł ogranicznika przepięć PTF-54-EXT/InPoE/A serii Extreme z aktywnym injektorem zasilania PoE. Przeznaczony jest do budowy modułowych zabezpieczeń przeciwprzepięciowych do sieci LAN 100Mbit. Kompatybilny jest z sieciami Ethernet 10Base-T oraz 100Base-T ochrony kamer CCTV, switchy LAN. Charakteryzuje się podwyższoną skutecznością eliminacji przepięć.

Produkt PTF-54-EXT/InPoE/A to 4-kanałowy moduł ochronny sieci LAN, dedykowany do profesjonalnych instalacji CCTV, wymagających najskuteczniejszej ochrony.

Został wyposażony w bezpieczniki automatyczne w technologii MOSFET, w bardzo krótkim czasie odłączają obwody strony chronionej od strony niechronionej, powodując odprowadzanie maksymalnej ilości prądu udarowego do ziemi, przez co przepięcie otrzymywane przez chronione urządzenia jest o kilkukrotnie mniejszej wartości niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

PTF-54-PRO/InPoE/A jest wzbogacony o aktywny injektor zasilania PoE. Maksymalna wysyłana moc jaką możemy wysłać na każdy port, wynosi 30W przy napięciu 48V. Zintegrowany układ negocjacji PSE nadzoruje stan napięcia oraz pobór mocy, zapewniając pełne bezpieczeństwo instalacji i podłączonych w urządzeń LAN. Chroni to przed uszkodzeniami w przypadku błędów połączeniowych lub zwarcia w przewodach oraz w przypadku braku zachowania wymaganego standardu zasilania odbiornika. Produkt dostarcza zasilanie PoE do urządzeń zgodnych ze specyfikacją IEEE 802.3af/at, opcja A.

Moduł przeznaczony jest do budowy wielokanałowych systemów ochrony przeciwprzepięciowej sieci LAN 10Mbit lub 100Mbit, między innymi do ochrony komputerów, switchy, sterowników PLC, systemów telewizji przemysłowej i innych urządzeń zainstalowanych wewnątrz budynków, które wymagają zasilania PoE.
Może być użyty ze switchem LAN, który nie posiada portów z zasilaniem PoE lub wykorzystany do zwiększenia ilości portów PoE, w przypadku niewystarczającej mocy lub ilości portów PoE w switchu LAN. Do zasilania każdego modułu należy użyć zasilacza o napięciu 48-56VDC, zapewniającego odpowiednią moc do zasilanych urządzeń - zalecany zasilacz powinien mieć moc ok 150W.

Transmisja PoE odbywa się na liniach transmisyjnych 1-2, 3-6, natomiast pary 4-5 i -7-8 są całkowicie wyłączone wewnątrz modułu.

 

Aktywny injektor PoE w modułach PTF-54

Aktywny injektor PoE w modułach PTF-54

UWAGA! Moduł InPoE może być podłączony do portu PoE w switchu, lecz nie przekazuje zasilania PoE pomiędzy stroną LINE i DEVICE.

 

Moduł posiada podwyższoną wytrzymałość udarową poziomie 2,5kA na żyłę przewodu, co pozwala na bezpośrednie odprowadzanie dużych ładunków udarowych bezpośrednio do ziemi, pochodzących od zaindukowane impulsu jak i przeskoków iskrowych. Uzupełnieniem są obwody chroniące urządzenia zasilane przez pary PoE, gdzie uszkodzenie może powstać w wyniku zaindukowanych prądów udarowych w trakcie wyładowania atmosferycznego, ale także w wyniku uszkodzenia się zasilacza PoE.  Dodatkową barierę ochronną przed przepięciami, dostarczają wbudowane transformatory izolujące stronę LINE i DEVICE.

Produkt kompatybilny jest ze standardami Ethernet 10Base-T oraz 100Base-TX i może być używany z okablowaniem kategorii 5, 5e, 6 oraz 6a - dzięki zastosowaniu ekranowanych gniazd, połączenie ekranu nie jest jednak wykorzystane pomiędzy stroną LINE i DEVICE.

Moduł może być montowany w obudowach plastikowych PTU/PTF-5-BOX lub PTU/PTF-5-BOX/DIN (1szt) oraz w panelach PTU/PTF-5-RACK (do 4 szt), tworząc kompletne wielokanałowe systemy ochronne lub przez zastosowanie różnych modułów, systemy o zróżnicowanym przeznaczeniu i poziomie ochronnym.
Moduły w panelach Rack można łączyć z innymi, aby uzyskać optymalną konfigurację do wymaganych potrzeb instalacji.

Wszystkie moduły serii PTF-54 punkt uziemienia mają realizowany poprzez śruby montażowe obudowy Rack, dlatego ewentualna rozbudowa lub wymiana modułu jest bardzo łatwa i nie wymaga dodatkowych czynności. Podłączenie całego urządzenia do uziomu wykonywane jest za pomocą dołączonego przewodu, mocowanego do wspólnego punktu uziemiającego.

Strona chroniona oraz niechroniona wyposażone są w gniazda RJ-45, dlatego moduły mogą być łączone z innymi patch panelami, stanowiącymi zakończenia przewodów LAN. Nie należy jednak stosować standardowych patch paneli ze złączami LSA (Krone) oraz z gniazdami typu Keystone, ponieważ wytrzymałość ich obwodów drukowanych jest bardzo mała i w momencie przepięcia istnieje ryzyko, że zostaną one uszkodzone. Najlepiej przewody zakończyć najprostszymi wtykami RJ-45.

 

Ogranicznik przepięć rack panel PTF-54-EXT/InPoE/A

Sposób montażu modułów w dedykowanej obudowie PTU/PTF-5-RACK

 

PTF-54-EXT/InPoE/P w obudowie z tworzywa

Sposób montażu modułów w dedykowanej obudowie plastikowej PTU/PTF-5-BOX

 

NAZWA PARAMETRU
WARTOŚĆ
Linie danych
Ilość kanałów LAN
4
Obsługiwane standardy Ethernet 10Base-T, 100Base-T
Możliwość użycia z okablowaniem Kategoria 5, 5e, 6 i 6a
Złącze wejściowe (strona niechroniona) Gniazdo ekranowane RJ-45
Złącze wyjściowe (strona chroniona) Gniazdo ekranowane RJ-45
Ilość stopni ochronnych 2 (GDT, MOSFET, TVS)
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-ziemia) Iimp 2,5kA / żyłę przewodu
Prąd piorunowy (10/350µs, linia-ziemia) Iimp 1kA
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 3,3V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 3,5V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP C3 <8V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-linia) Iimp 0,5A
Element odsprzęgający Bezpiecznik MOSFET
Chronione linie 1-2, 3-6
Pojemność (linia-linia) @1MHz 6-15pF
Pojemność (linia-ziemia) @1MHz 1-2pF
Parametry dla PoE
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 57V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 64V DC
Poziom ochrony UP
93V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-linia) Iimp
0,5kA (opcja A), 250A (opcja B)
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maks. pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-ziemia) Iimp 2,5kA
Chronione pary
(1+2)-(3+6)
Standard pracy PoE Zgodny z IEEE 802.3af/at opcja A (z układem negocjacji PSE)
Przesyłana moc 30W na kanał
Cechy wspólne
Wymiary 100 x 80 x 31 (mm)
Zastosowanie Ochrona urządzeń instalowanych wewnątrz / na zewnątrz
Sposób montażu Panel: PTU/PTF-5-RACK,
Obudowy z tworzywa: PTU/PTF-5-BOX lub PTU/PTF-5-BOX-DIN
Sposób uziemienia Śruby montażowe
Temperatura pracy -40ºC~60ºC